08-06-2021 16:51 Kategori: GENEL

SİNOPLU İŞADAMLARI DERNEĞİ (SİAD) KONGREYE GİDİYOR

SİNOPLU İŞADAMLARI DERNEĞİ (SİAD) KONGREYE GİDİYOR

""

 

Pandemi dolayısıyla ertelenen genel kurulların yapılmasına izin çıkmasının ardından, Sinoplu İş Adamları Derneği 13. Olağan Genel Kurulu'nun, 3 Temmuz 2021 Cumartesi günü yapılması kararlaştırıldı. Yapılan yönetim kurulu toplantısında, alınan karar çerçevesinde, yapılacak olan olağan genel kurul ile ilgili olarak bir açıklama yapan SİAD Genel Başkanı Turgay ÖZTÜRK, Nisan ayında yapılması gereken ancak pandemi dolayısıyla gerçekleştirilemeyen olağan genel kurulun, yönetim kurulu üyeleri ile yapılan istişare neticesinde, 3 Temmuz 2021 tarihinde yapılması konusunda görüş birliğine vardıklarını belirtti.

Kongrenin yapılacağı yer ve gündemin ayrıca kamuoyu ile paylaşılacağını kaydeden SİAD Genel Başkanı Turgay ÖZTÜRK, SİAD üyesi her iş insanının, SİAD Genel Başkanı olabileceğini belirterek, pandemi kuralları çerçevesinde kongrelerini gerçekleştireceklerini ifade etti.

Demokratik bir platformda, her üyenin SİAD Genel Başkanı olabileceğinin altını çizen Genel Başkan Turgay Öztürk; "SİAD geniş  bir aile. SİAD ailesi kıymetli üyelerimiz derneğimizin geleceği için en doğru kararı vereceklerdir. Bu konuda en ufak bir şüphemiz yok. Her SİAD üyesinin genel başkan olma hakkı vardır. Her üyemiz genel başkanlık yapacak kalitede ve niteliktedir. SİAD Bayrağını kim daha iyi taşıyacaksa, bu derneğe kim daha fazla hizmet edeceğini söylüyorsa, gelip aday olabilir, üyelerimizin teveccühü ile bu göreve gelebilir. Ben de, şerefle ve onurla yürüttüğüm SİAD Genel Başkanlığı görevimi devam ettirmek ve adaylığımı açıklama noktasında, yönetim kurulu arkadaşlarım ve büyüklerimle istişare ederek kararımı açıklayacağım. Teyammüllere göre, 15 gün önceden kongre tarihi belirleniyor. Ancak, aday olmak isteyen üyelerimiz olabilir. Bu konuda hazırlık yapmak isteyenler olabilir. Bu sebeple 1 ay önceden kongre tarihimizi kamuoyu ile paylaşmak istedik." diye konuştu.

SİAD Yönetim Kurulu, gündem ve kongrenin yapılacağı yerin, önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirtilirken, yapılacak olan Olağan Genel Kurul’da, kayıtlı üyelerin oy kullanarak, 3 yıllığına görev yapacak yeni Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerini seçeceğini beyan etti.

 Bu haber 124 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ
gazete manşetleri
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU