Yılbaşı kutlamak için aldığı pastadan altın çıktı
Haber
01 Ocak 2021 - Cuma 18:09 Bu haber 3287 kez okundu
 
Yılbaşı kutlamak için aldığı pastadan altın çıktı
GÜNDEM Haberi
Yılbaşı kutlamak için aldığı pastadan altın çıktı

Sinop'ta yılbaşı kutlamak için aldığı pastadan altın çıkan vatandaş şaşkınlığını gizleyemedi. Altının pastanın alındığı pastanenin şanslı müşterileri için koyduğu yılbaşı hediyesi olduğu ortaya çıktı.

Sinop'ta yaşayan Seçkin Baş yeni yıl için bir pastaneden pasta satın aldı. Pastanın kesilmesinin ardından içinden yaklaşık 113 TL değerindeki 0,25 gram altın çıktı. Altını görünce şaşıran Baş, pastane sahibini arayarak gerçeği anladı. İşletme sahiplerinin şanslı müşterileri için bazı pastaların içine altın koyduğu öğrenildi.

"PASTANIN İÇİNDEN ALTIN ÇIKINCA ŞAŞIRDIM"

Bebeklerinin uğurlu geldiğini düşündüğünü belirten Seçkin Baş, "Evde eşim ve çocuğum için pasta almıştım, kampanyadan da haberim yoktu. Pastayı kestiğimizde içinden altın çıkınca şaşırdım. Bu altın bebeğimin uğuru olsa gerek. Yeni yıla bu sevinçle girdik" dedi.

 

Yılbaşı kutlamak için aldığı pastadan altın çıktı, şaşkına döndü

"MÜŞTERİLERİMİZE KÜÇÜK DE OLSA BİR HEDİYE VERMEK İSTEDİK"

16 yıllık pastane işletmecisi Ahmet Kargı ise, "Yeni yıla giriş yaparken herkes evinde bir pastayla kutlamasını yapıyor. Kutlamasını yaparken en azından küçükte olsa bir hediye de biz vermek istedik. İstediğimiz şekilde altın hediyelerimiz yerlerine ulaştığı için mutluyuz. İnsanlara küçükte olsa bir ikramiye olarak hediyesini dağıtmış olduk. Toplamda bir tane 0.25, bir tane yarım gram, bir tane 1 gram, bir tane de çeyrek altın olarak toplam dört hediyemizi Sinop halkına sunduk. Dün pastaya muhteşem bir talep vardı. İnsanlar yılın son gününde 2021 yılını karşılamak üzere umutla pastalarını aldılar. Ortalama bir haftalık pasta satışımızı bir gecede karşıladık" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Nazire ŞEN
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı