SİNOP EĞİTİME DESTEK PLATFORMUNDAN SEÇMELİ DERS ÇAĞRISI
Haber
06 Ocak 2021 - Çarşamba 16:43 Bu haber 2600 kez okundu
 
SİNOP EĞİTİME DESTEK PLATFORMUNDAN SEÇMELİ DERS ÇAĞRISI
GÜNDEM Haberi
SİNOP EĞİTİME DESTEK PLATFORMUNDAN SEÇMELİ DERS ÇAĞRISI

Sinop Eğitime Destek Platformu, gençlerin seçmeli ders olarak Temel Dini Bilgiler, Hazreti Muhammed'in Hayatı ve Kur'an-ı Kerim derslerini tercih etmeleri için teşvik kampanyası başlattı.

 

 

 

Sinop Eğitime Destek Platformu Başkanı Hüseyin Konukçu, İlk ve ortaöğretimde, 4-22 Ocak 2021 tarihileri arasında yapılacak seçmeli derslere yönelik öğrenci ve velilere çağrıda bulundu. 

 

 

 

Konukçu, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde ilkokul 4. sınıf, ortaokul, lise öğrencileri ve velileri için en önemli noktanın seçmeli dersler konusu olduğunu belirterek, "Genç yavrularımızın din, ahlak ve değerler dünyamızdan kopmaması adına Temel Dini Bilgiler, Hazreti Muhammed'in Hayatı ve Kur'an-ı Kerim derslerini tercih etmeleri hususunda onları teşvik etmeliyiz" dedi.

 

 

 

GENÇ YAVRULARIMIZIN DİN, AHLAK VE DEĞERLER DÜNYAMIZDAN KOPMAMASI GEREKİYOR

 

 

 

Ahlaklı bir toplumun yolunun, ahlaklı bireylerden geçtiğini ifade eden Hüseyin Konukçu, ahlak eğitiminin ise Kur'an-ı Kerim ve Hazreti Muhammed'in hayatından örneklerin etkili ve cazip bir biçimde teşvik edilmesiyle mümkün olabileceğini söyledi.

 

 

 

Öğrencilerin en temel ibadet olan namazı kılabilmeleri ve örnek insan Hazreti Muhammed'in hayatını öğrenerek onu daha iyi tanımalarının ancak küçük yaşlarda alınan eğitimle gerçekleşeceğini aktaran Eğitime Destek Platformu Başkanı Hüseyin Konukçu, şunları kaydetti:

 

 

 

"2020-2021 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde, ilkokul 4. sınıf, ortaokul, lise öğrencileri ve velileri için en önemli nokta seçmeli dersler konusudur. Genç yavrularımızın din, ahlak ve değerler dünyamızdan kopmaması adına Temel Dini Bilgiler, Hazreti Muhammed'in Hayatı ve Kur'an-ı Kerim derslerini tercih etmeleri hususunda onları teşvik etmeliyiz. Öğrencilerimiz tarafından seçmeli olarak alınan bu dersler, onların İslami konularda daha etkin bir bilgi birikimine sahip olmalarına, dini sadece akademik ve teorik ders olarak değil, bizzat hayatın içinde yaşanması gereken bir değer olarak anlamalarına katkı sağlayacaktır. Kötü alışkanlıklar, bağımlılıklar, zararlı arkadaşlar gibi faktörlerle çevrelenmiş bir sosyal yapıda ayakları yere sağlam basan ve doğru ile yanlışı ayırt edebilen bireyler yetiştirmenin en önemli dayanaklarından biri de hiç şüphesiz doğru din eğitimidir. Dinimize ait bazı pratik uygulamalar için gerekli olan bilgi ve becerileri küçük yaşlarda çocuklarımıza kazandırmak gerektiğinin bilincinde olmalıyız."

Kaynak: Editör: Nazire ŞEN
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı