SİNOP KADIN PLATFORMU’NDAN ZİYARET
Haber
06 Ocak 2021 - Çarşamba 16:59 Bu haber 3048 kez okundu
 
SİNOP KADIN PLATFORMU’NDAN ZİYARET
GÜNDEM Haberi
SİNOP KADIN PLATFORMU’NDAN ZİYARET

Sinop Kadın Platformu, Belediye Başkanı Barış Ayhan’ı makamında ziyaret ederek kadın ve çocuk hakları ile ilgili değerlendirmede bulundular.

Sinop Kadın Platformu,Sinop  Belediye Başkanı Barış Ayhan ve CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ile Belediye Başkanı makamında bir araya gelerek Sinop'ta kadın ve çocuk hakları,kadınların yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerileri,kadın emeğinin görünürlüğü ile ilgili neler yapılabileceğine dair bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sinop Belediyesi'nde Aile ve Kadın Müdürlüğü için düğmeye bastıklarını,bu müdürlüğün hayata geçirildiğinin ve kısa bir zaman sonra çalışmalara başlayacağının müjdesini verdi.

Sinop Kadın Platformu ve Sinop Belediyesi işbirliği ile bundan sonraki süreçte kadın ve çocuk sorunlarına çözüm olacak projelerle Sinop'u "Kadın Dostu" bir kente dönüştürmeyi hedeflediklerini belirtti.

Sinop Kadın Platformu üyeleri yaptığı açıklamada; “Sinop Kadın Platformu olarak kadın katliamlarının, taciz ve tecavüzün, kadın ve çocuk mağduriyetlerinin, hak kayıplarının misli ile yaşandığı bu süreçte toplumsal cinsiyet eşitliği ilkesi ile hareket eden Sinop  Belediye Başkanı Barış Ayhan ve CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’e teşekkür ederiz.”dedi.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Kaynak: Editör: Nazire ŞEN
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı