Başkan Barış Ayhan Sahil Temizliğine Katıldı
Haber
03 Şubat 2021 - Çarşamba 11:32 Bu haber 3394 kez okundu
 
Başkan Barış Ayhan Sahil Temizliğine Katıldı
GÜNDEM Haberi
Başkan Barış Ayhan Sahil Temizliğine Katıldı

Türkiye’nin en mutlu kenti Sinop’un İncedayı Mahallesi sahili, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan’ın da katılımıyla, Belediye ve mahalle sakinlerinin  işbirliği içerisinde hafta sonunda çevreye zararlı atıklardan ve çöplerden temizlendi.

Sinop Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İsmail Şensoy yönetimindeki belediye temizlik ekibi ile, İncedayı Mahallesi’nde oturan Belediye Hukuk İşleri Müdürü Metin Güner’in mahalle sakinlerini organize ederek gerçekleştirilen sahil temizliği kampanyasına, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan da katıldı.

Hafta sonunda gerçekleştirilen temizlik kampanyası kapsamında, 120 adet büyük boy naylon çöp poşeti dolusu çevreye zararlı atık madde ve çöp toplanarak, geri dönüşüme katkı sağlamak amacıyla belediyenin çöp ayrıştırma deposuna gönderildi.

İncedayı Mahallesi’ndeki sahil temizliği kampanyasına katılan Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, çevre bilincini yeniden uyandırmak ve gelecek kuşaklara bu kültürü aşılamak için belediye ve mahalle sakinleri işbirliği içerisinde gerçekleştirilen bu tür temizlik kampanyalarının çok faydalı olduğunu belirterek, daha sonra şunları söyledi:

“Herkesin yaşadığı kente sahip çıkması gerekir. Bu bakımdan, çevremizin ve sahillerimizin temizliği en önemli gündemlerimizden birisidir. Çünkü; bu kentte aynı havayı soluyor, aynı sokakta yürüyor ve aynı denizde yüzüyoruz. Birlikte yaşamaktan onur duyduğumuz Mutlu Kent Sinop’umuzu, bugünkü örnekte de görüldüğü gibi belediye ekiplerimizin yanında, imece kültürümüzü de harekete geçirerek daha temiz ve daha yaşanabilir hale getirebiliriz. Unutmayalım ki bu güzel kent hepimizin ve yaşadığımız çevrenin daha temiz olması bizim elimizde. Belediye olarak tüm Sinop’lularla birlikte bu tür kampanyaları geleneksel hale getirirsek, hep birlikte daha güzel ve daha temiz bir Sinop’ta yaşantımızı sürdürürüz. Zaten bizim de Sinop Belediyesi olarak amacımız, daha temiz ve daha güzel bir Sinop için çalışmaktır. Bu yöndeki çalışmalarımız da aralıksız olarak devam edecektir” diyerek, temizlik kampanyasına katılanlara teşekkür etti.

ÖZEL HABER: HİKMET KURADA

Kaynak: Editör: Nazire ŞEN
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı