ÖĞRETMENLERİN COVİD-19 AŞILAMASI BAŞLADI
Haber
02 Mart 2021 - Salı 14:04 Bu haber 3947 kez okundu
 
ÖĞRETMENLERİN COVİD-19 AŞILAMASI BAŞLADI
EĞİTİM Haberi
ÖĞRETMENLERİN COVİD-19 AŞILAMASI BAŞLADI

Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşılama çalışmaları kapsamında dün itibari ile Sinop’ta öğretmenlerin aşılamasına başlandı

 “Covid19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi” kapsamında öğretmenlerin öncelikli gruplara dahil edilmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’nca hazırlanan liste Sağlık Bakanlığı’na gönderildi. Bu kapsamda, öğretmenlere Covid19 aşısı uygulanmaya başlandı. Sinop’ta İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki filyasyon ekipleri tarafından okullarda görev yapan öğretmenlere aşılama çalışmaları başladı.

  Sinop'ta görev yapan öğretmenler için başlatılan aşı kampanyası Çiftlik Köyü’nde bulunan Çiftlik İlkokulu’nda düzenlenen programla başladı. Kendisi de bir öğretmen olan İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız burada ilk aşıyı oldu. Ardından okul idarecileri ve öğretmenler ilk doz aşılarını yaptırdı. Aşı olmanın öneminden söz eden Müdür Yıldız, köy okullarından başlamak üzere Sinop’ta tüm öğretmenlerin korona virüsü aşılarının tamamlanacağını dile getirdi. 

  Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, “Ben de bir öğretmen olarak aşılamayı Çiftlik İlkokulu’ndaki öğretmen arkadaşlarımla beraber olmayı planladım ve ilk aşıyı da oldum. Tabi sağlıklı bir yaşam için ve okullarımızı güvenle açık tutabilmemiz için ilk yapmamız gereken şey Sağlık Bakanlığı’mızın açıkladığı tedbirleri en iyi şekilde uygulamaktır. Yani temizlik, maske ve mesafe kurallarına en iyi şekilde uymaktır. Aşı korunma anlamında bu işin bir parçası dolayısıyla bizde aşımızı olduk ve köy okulu öğretmenlerinden başlamak üzere bütün öğretmen arkadaşlarımızın en kısa zamanda aşılarını tamamlamalarını bekliyoruz. Çalışmalarımız da o yönde. Daha önce köy okullarımızı ve seyrek nüfuslu yerleşim merkezlerindeki okullarımızı 15 Şubat tarihi itibarıyla açmıştık. Bugünden itibaren de bizim ait olduğumuz kategoride açmamız gereken, ilkokullarımızı seyreltilmiş haliyle, 8. ve 12. sınıflarımızı ve okul öncesi okullarımızı açmış bulunuyoruz.” Dedi.

Kaynak: Editör: Nazire ŞEN
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı