Yüz yüze eğitimle ilgili son dakika açıklaması
Haber
31 Mayıs 2021 - Pazartesi 22:05 Bu haber 2295 kez okundu
 
Yüz yüze eğitimle ilgili son dakika açıklaması
GÜNDEM Haberi
Yüz yüze eğitimle ilgili son dakika açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 1 Haziran itibarıyla ilkokul 7 Haziran Pazartesi'den itibaren de ortaokul ve lise öğrencileri için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlanacağını söyledi

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda uygulanacak yüz yüze eğitim takvimi hakkında bilgi verdi. Selçuk, "Selçuk, "Yarın itibarıyla ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi'den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlıyoruz" dedi. 

BAKANLIK YAZILI AÇIKLAMA YAPTI
Milli Eğitim Bakanlığından tarafından yapılan yazılı açıklamada ise ülke genelinde pandemi tedbirleri ve kademeli normalleşme kapsamında, 1 Haziran'dan itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacağı duyuruldu. Açıklamada, diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edeceği diye getirildi.

7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitimin haftada 2 gün yapılacağı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacaktır. Okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu'ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecektir. 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir."

Kaynak: Editör: Nazire ŞEN
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı