ÜCRETSİZ FITNESS- CARDİO MERKEZİ
Haber
24 Eylül 2020 - Perşembe 14:43 Bu haber 3914 kez okundu
 
ÜCRETSİZ FITNESS- CARDİO MERKEZİ
SPOR Haberi
ÜCRETSİZ FITNESS- CARDİO  MERKEZİ

Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Atatürk kapalı spor salonunda halka ücretsiz fıtness- cardio merkezi açılacak.

İl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporun yaygınlaşması ve her yaştan insanın spor yapabilmesi için vatandaşlara spor yapabilecekleri yeni alanlar sunmaya devam ediyor. Spor yaparak sağlıklı bir hayat sürmek isteyen Fitness- cardio merkezinden sadece kadınlar değil, erkekler de faydalanabilecek.

Profesyonel eğitmenler eşliğinde spor yapmak ve sağlıklı yaşam sürdürmek isteyen tüm vatandaşların ücretsiz yararlanabileceği fitnes cardiıo merkezinin kısa süre içinde hizmete açılması planlanıyor.

Salonda cardio çalışmaları için koşu bantları, dikey ve yatay bisiklet, ergometri aletleri bulunuyor. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürü M. Kazım Açıkbaş: ”Böyle bir salonu Sinop'a kazandırmakta ki asıl gayemiz Sinop'ta çok ciddi bir spor kültürü var. Spor altyapısı çok iyi çok da sağlam. Sinop 7’den 77'ye herkesin sporla haşır neşir oldu bir kent. Sinop denizin içinde yaşadığımız doğa harikası bir kent. Halkımız deniz sahilinde karakum mevkiinde günün her saatinde spor yapma imkânı bulabiliyor. Ancak biz de tam bu etkinlik merkezinde halkımızın yağmurda, soğukta, rüzgarda spor yapamadığı günler spordan uzak kalması mahrum olmaması için spor salonumuzun bir bölümünü cardio  salonu olarak değerlendirdik. Salonu yürüyüş bandı yatay ve dikey bisikletlerimiz ve aynı zamanda ergometri ile halkımızın hizmetine sunacağız. Hizmetimizin tamamı ücretsiz olacaktır ve kendi alanında uzman antrenörler eşliğinde hizmet sunulacaktır. Ayrıca bayan saati erkek saati aile saati ve sporcu saati olarak da planlama yapmaktayız Önümüzdeki birkaç gün içinde kısmet olursa hizmete gireceğini düşünmekteyiz. “ dedi

İl  Spor hizmetleri müdürü Ramazan Yılmaz ise :”  Burası önceden  tekvando salonu olarak  kullanılıyordu. Merkezde de halka böyle bir cardiyo salonu kurulması bizim halkımız ve gençliğimiz için  önemliydi. il müdürümüzün, Bakanımızın ve Cumhurbaşkanımızın himayelerinde bu tesisimizi kurduk biz bundan çok mutluyuz memnunuz İnşallah hakkımızda bundan hakettiği ölçüde değerlendir ve faydalanır.” dedi

Kaynak: Editör: Nazire ŞEN
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı