İŞ ADAMI KENAN ABALI ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Haber
24 Temmuz 2021 - Cumartesi 12:06 Bu haber 735 kez okundu
 
İŞ ADAMI KENAN ABALI ADAYLIĞINI AÇIKLADI
- Haberi
İŞ ADAMI KENAN ABALI ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Sinoplu İş Adamları Derneği Genel Kurulu öncesi, işadamı Kenan Abalı adaylığını açıkladı.

İşadamı Kenan Abalı Sinoplu İş Adamları Derneği Sinop şube binasında düzenlediği basın açıklamasında 1 Ağustos’ta yapılması planlanan  genel kurul öncesi dernek başkanlığına adaylığını açıkladı.

“BU BİR MUHALEFET TOPLANTISI DEĞİL”

Kenan Abalı yaptığı açıklamada:” SİAD’ın 1 ağustosta İstanbul’da yapılacak olan genel kurul toplantısıdır. Hemen belirtmeliyim ki, bu basın toplantısı,  SİAD’ın mevcut yönetimine bir muhalefet toplantısı değil, SİAD’ın 1995 de kurulduğundaki amaçlarına ve ruhuna sadık kalarak bir bayrak yarışında yer alma toplantısıdır. 1 ağustosta yapılacak olan SİAD genel Kurulunda arkadaşlarımla birlikte SİAD yönetimine aday olduğumu açıklamak istiyorum. Bu vesileyle siz Değerli basın mensupları, çok değerli Sinop halkı ve saygıdeğer SİAD ailesi ile bazı görüşlerimi paylaşmak istiyorum. İstanbul’da bugün itibari ile kurulu bulunan sayıları 200 ü aşkın Sinoplu dernekleri bulunmaktadır. SİAD’da bunlardan bir tanesidir. SİAD’ı önemli kılan ise birkaç nesil önce İstanbul’a iş ve aş uğruna göç eden bir kısım Sinoplu’nun burada çeşitli sektörlerde kendiişlerini kurmaları ve başarılı olarak birer işveren unvanını kazanan Sinoplu iş insanlarından oluşmasıdır. Bu vasfı ile son derece önemli bir derneğimizdir. Bilindiği gibi doğup büyüdüğümüz Sinop ilimiz, istihdam bakımından son derece kısıtlı imkanlara sahiptir. Bu nedenle de SİAD, kuruluşundan bu yana çeşitli kesimlerin umudu olan bir dernek niteliğindedir. SİAD’ın bu öneminin yanı sıra az önce söylediğim, sayıları 200 ü aşan tüm Sinoplu derneklerinin de her biri çok değerlidir ve çok değerli hizmetlerde bulunmuşlardır. Ancak; uzun yıllardır oluşan ve giderek de derinleştiğini gördüğümüz dağınıklık, Sinop ve Sinoplu’nun menfaatleri için bir araya gelinememesi ben ve arkadaşlarımızı SİAD’ın yönetimine talip olma noktasına getirmiştir. Bu noktada öncelikli hedefimiz başta SİNDEF ve kardeş kuruluşumuz olan SİYAD olmak üzere tüm derneklerimiz ile gerekli koordinasyonu sağlamak, İstanbul’da 500 bini aşan Sinop nüfusunu her alanda bir güç merkezi haline getirmektir.” Dedi

 

Abalı konuşmalarını şöyle sürdürdü:”  İstanbul’da kurulu bulunan bazı değişik illere ait hemşeri derneklerinin bu konularda başarılı oldukları görülmektedir. Bu başarılarının sonucunu siyaseti de- ticareti de doğdukları iller adına değerlendiren bu iller giderek büyük başarılar elde etmektedirler. Bu başarılarının altında yatan neden ise dağılmak yerine tek yumruk gibi bir ve beraber olmaktan geçtiği açıkça görülmektedir. Diğer önemli bir husus ise biz diyerek yola çıkanların her zaman başarılı olmalarıdır. Biz diyerek yola çıkanların, bir süre sonra ben demeye başlamaları ise kendi başarısızlıklarını ortaya çıkartmakta, kendi başarısızlıkları ise kendilerinden büyük beklentileri olan kitleleri umutsuzluğa sevk etmektedir. SİAD yönetimine talip olmadan önce bu konularda hem İstanbul ve hem de Sinop’ta görüşlerine başvurduğumuz çok sayıda kanaat önderleri de bizlerle hemen hemen aynı görüşte olduklarını ortaya koymuşlardır.

Bu nedenledir ki, bizler, yalnızca SİAD bakımından olaya bakmamaktayız. İstanbul’daki tüm dernekler ve Sinoplular arasında gerekli koordinasyonun sağlanması amacı ve azmi ile bu göreve talip olduğumuzu belirtmekte yarar görüyoruz. Aksi halde tam bir başarıdan söz etmemiz mümkün olamayacaktır.

Özetle söylersek;

 İnancımız odur ki, siyaset kesiminin de, bürokrat kesiminin de Sinop’umuza, Sinoplu’muza gerekli özeni göstermesinin tek yolu, tüm Sinop’un mevcut dernekleri ile sıkılmış yumruk gibi onların karşılarında dikilmesi, birlik ve beraberliğimizi hissetmelerinden geçmektedir.

“EKİBİMLE SİAD YÖNETİMİNE TALİBİM”

SİAD 1995 yılında kurulduğunda ve sonrasında ortaya koyduğu vizyon ve misyonu ile büyük umutlar yaratan bir derneğimizdir. Ancak, zaman içinde 1995 ruhundan, vizyon ve misyondan uzaklaşıldığı, zaman zaman ise yorgunlukların yaşandığı görülmüştür.

Bu nedenledir ki,SİAD’ın 1995 kuruluş ruhuna, vizyon ve misyonuna dönülmesi tüm Sinopluların kazanması demek olduğunun bilincindeyiz.

Bu vesile ile ‘BEN’ yerine ‘BİZ’ olarak, SİAD’ın 1995 ruhuna uygun bir anlayışla SİAD yönetimine ekip olarak talip olduğumuzu kamuoyumuza Sinop’tan açıklıyor,

 

KENAN ABALI KİMDİR?

 Kısaca kendimi sizlere tanıtacak olursam;1969 Sinop-Dikmen doğumluyum. Öğretimimin bir bölümünü Dikmen’de, bir bölümünü de Bolu’da sürdürdüm ve  Eskişehir Anadolu Üniversitesi  İşletme Fakültesi mezunuyum. İş yaşamına 1997 de İstanbul’da Üç-Er  Elektrik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketini kurarak başladım. Bugün itibari ile Üç-Er firmamız çok sayıda ülkeye yaptığı ihracat ile dikkatleri çekmektedir.” Dedi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞ, ADAMI, KENAN, ABALI, ADAYLIĞINI, AÇIKLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı