TSO'DAN ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ
Haber
14 Ocak 2021 - Perşembe 16:28 Bu haber 5662 kez okundu
 
TSO'DAN ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ
EĞİTİM Haberi
TSO'DAN ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası, ihtiyaç sahibi öğrencilerin uzaktan eğitime erişebilmeleri için 80 tablet bilgisayarı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne hediye etti. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Sinop Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde başlatılan tablet yardım kapsamında 80 adet klavyeli tablet bilgisayar, Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Salim Akbaş tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Salim Akbaş: ”Önceden kırtasiye ve eğitim yardımı adı altında bazı şeyler hazırlar verirdik. Bunlar genelde poşet içerisinde defter, kitap, kalem ihtiyacı olan materyaller neyse bunların tedarikini yapar kendilerine eğitim sezonu başında teslim ederdik. Ancak bildiğiniz gibi son 1 yıldır pandemi nedeniyle yüz yüze eğitimden daha çok online eğitim ön plana çıkınca öğrenci kardeşlerimizin ihtiyaçları, defter kalem kitaptan ziyade tablet bilgisayar internet bağlantısı gibi materyaller olmaya başladı. Biz de Türkiye genelinde Odalar Borsalar Birliği çatısı altında ilimizde 80 adet tabletin  dağıtımını yaparak öğrencilerimizin  ihtiyaçları giderme noktasında bir  çalışma yaptık. İl milli eğitim müdürlüğümüze 80 adet  tableti teslim ettik. Bu tabletlerin 55 tanesini Merkez okullarında geri kalan 25 tanesi de, yine  bizim hizmet alanımız olan Gerze, Dikmen, Ayancık, Erfelek ve Türkeli ilçelerimizde dağıtma planlamasını yaptık. Yarın Sayın valimizin de katılacağı ilimizdeki bir okulda tablet dağıtım ve teslim töreni yapılacak. Umarım bu verdiğimiz  desteklerle ve öğrencilerimizin bir miktarda açığını kapatmış oluruz. Kendilerine öğrencilik hayatında başarılar diliyorum.  Tabletleri de amacına uygun olarak kullanacaklarına olan inancım tam. İnşallah eğitimlerine ciddi bir katkı vermiş oluruz.  Tabletimiz öğrencilerimizin ihtiyaçlarını giderebilecek teknik altyapıya sahip. Hatta kendisinin diğer tabletlerden farklı olarak   bağımsız kullanabilecekleri klavyeleri de  var. Tüm derslerini yapabilecekleri gibi bilgisayar olarak da kullanabileceği bir tablet teslim edeceğiz. İnşallah ihtiyacı olan tüm ailelere bu tür yardımlar yapılmış olur. Hayırlı uğurlu olsun diyorum” Dedi

HABER:SONGÜL AKÇA

Kaynak: Editör: Nazire ŞEN
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı