ERFELEKTE SANAYİ SİTESİ TEMELİ ATILDI
Haber
15 Temmuz 2016 - Cuma 17:50 Bu haber 10888 kez okundu
 
ERFELEKTE SANAYİ SİTESİ TEMELİ ATILDI
KÜLTÜR - SANAT Haberi
ERFELEKTE SANAYİ SİTESİ TEMELİ ATILDI

Sinopun Erfelek ilçesinde Küçük Sanayi Sitesinin temeli atıldı.

Erfelek Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi temel atma törenine Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata ÇetinkayaSinop İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, Sinop Jandarma Komutanı Albay Temel ÇetinkayaSinop İl Genel Meclis Başkanı Şükrü GündoğduErfelek Kaymakamı Adem Karadaş, Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek, muhtarlar ve birçok vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açılış konuşmasını yapan Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek, "Erfelek gittikçe gelişmekte olan bir ilçe, alt yapısı tamamlanmış ve Sinopun 9 ilçesinden Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi olmayan 3 ilçesinden biriydik. Ancak biz artık 3 ü içerisinde anılmak istemiyoruz. Küçük sanayi esnaflarımız mahalle aralarında ve maalesef birbirinden kopuk halde işlerini sürdürmeye çalışıyorlar. İşte onlar buraya geldikleri zaman sadece iş yapmayacaklar. Buranın sosyal yapısı sosyal dokusu onlarda bir güzellik yaratacak. ve zaman zaman ürettikleri mallar ve kaliteli hizmetlerle isimlerini duyuracaklar" dedi.

Törende konuşma yapan Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya ise, "Öncelikle sizleri tebrik ediyorum. 5-6 yıllık maratonun ardından bugünleri görmek gerçekten güzel. Şuan belki bizler toprak üzerinde bir temel görüyoruz ama asıl 6 yıl öncesine dayanan bir proje. 50 dönümlük bir sahada 80 dükkan demek ilçe merkezinde dağınık halde bulunan esnafların bir çatı altında bulunması demektir. Bu da hem bizim hem de sizin yüzünüzü güldürüyor. Erfeleke hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu

Kaynak: Editör: Nazire ŞEN
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı