BÜYÜK ANADOLU SÜRÜŞÜ’NDE MOTOR SEVERLER SİNOP’A SÜRDÜ
Haber
20 Mayıs 2022 - Cuma 12:34 Bu haber 2713 kez okundu
 
BÜYÜK ANADOLU SÜRÜŞÜ’NDE MOTOR SEVERLER SİNOP’A SÜRDÜ
- Haberi
BÜYÜK ANADOLU SÜRÜŞÜ’NDE MOTOR SEVERLER SİNOP’A SÜRDÜ

 

Büyük Anadolu sürüşünde bu yıl 100’e yakın motor sever, Samsun ve Sinop’a sürdü.

Türk Riders Chopper Kulübü üyesi 100’e yakın motor sever, 20 farklı şehirden yola çıkarak 2022 yılı Büyük Anadolu sürüşünde Samsun ve Sinop’a motorlarını sürdü. Sinop’a gelişlerinde polis eskortuyla kent merkezine giren sürücüler, heybetli motorlarını İskele Meydanı’nda kaldırıma çekerek gövde gösterisi yaptı. En düşüğü 600 CC’den başlayan ve 1870 CC’ye kadar yükselen güçlü ve heybetli motorlarıyla gelen sürücüler, verdikleri molada yöresel lezzetleri ve tarihi güzellikleri ziyaret etti.

Türk Riders Chopper Kulübü Genel Başkanı Ruhsati Tıraş, “Türk Riders’in her yıl belli zamanlarda yaptığı ‘Büyük Anadolu Sürüşü’ var, her yıl Türkiye’nin muhtelif yerlerine yapılır. Bu yıl Samsun ve Sinop’u seçtik. 20’den fazla ilden arkadaşlar geldiler, Samsun’da toplandık ve buraya sürüş yaptık. Sinop’un tarihi ve turistik yerlerini gezdikten sonra Samsun’a döneceğiz, sonra herkes kendi şehirlerine dönecekler” diye konuştu.

Samsun Türk Riders Chopper Kulübü İl Başkanı Murat Büyükbaş, “Samsun’a gelmişken Sinop yolunu ve Sinop’u da görmelerini istedik. Çünkü Sinop ta bizim güzide illerimizden bir tanesi. Özellikle Türkiye’nin en kuzey ucu burası. Sinop’u da gezmelerini, özelliklerini öğrenmelerini istedik. Arkadaşların bir kısmı hemen Sinop mantısına koşmaya başladı, bir kısmı da balık yemeye gidiyor. Ne mutlu bize, Sinop’u hiç görmeyen arkadaşlarımıza tanıttık. Burada yaklaşık 20’den fazla Türk Riders Chopper Kulüp üyesi il bulunuyor, 100’e yakın motor sever arkadaşlar buradalar. 1870 CC, 1800, 1600 CC’ler var. En ufak motor 600 CC’nin üzerindedir motorlar” dedi.

Konya Türk Riders Chopper İl Başkanı Mustafa Mutlu, “İşim gereği Türkiye’nin yüzde 80’ini gezdim, Sinop’a ilk defa geliyorum, kısmet bugüneymiş. Nokul yedik, gayet güzel. İç Anadolu’nun hamurişi burada da var, balık da severiz ama şu anda balık sezonu değilmiş. Burada olmaktan memnunum, mesela kaleyi dışarıdan sahilden gördük, kale içi dışarıdan tamamen farklı. Böyle bir yer göreceğimi tahmin etmiyordum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜK, ANADOLU, SÜRÜŞÜ’NDE, MOTOR, SEVERLER, SİNOP’A, SÜRDÜ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı