MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN SAMSUN’DAN ANADOLU’YA GİDERKEN KULLANDIĞI ARACIN BENZERİ SİNOP’TA
Haber
26 Temmuz 2022 - Salı 12:40 Bu haber 2139 kez okundu
 
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN SAMSUN’DAN ANADOLU’YA GİDERKEN KULLANDIĞI ARACIN BENZERİ SİNOP’TA
- Haberi
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN SAMSUN’DAN ANADOLU’YA GİDERKEN KULLANDIĞI ARACIN BENZERİ SİNOP’TAMustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan Anadolu’ya giderken kullandığı aracın benzeri Sinop’a geldi.

Sinop’a gelen araç kent merkezinde turladıktan sonra Sinop Heyamola mevkiinde bulunan çiftlikte sergilenmek üzere ziyaretçilerini 3 gün ağırlayacak. Araca Sinopluların ilgisi büyük oldu.

Araç hakkında ve sergi hakkında bilgiler veren Hakan Tonyalıoğlu; “Bu aracı Samsun’da ki otelimizin önünde de sergilemiştik. Sinop’ta da Heyamola mevkiindeki çiftlikte de aracımızı sergileyeceğiz. Sinop’a kadar gelmişken Sinop halkıyla da paylaşalım istedik onun için Sinop içerisinde bir tur düzenledik. İlgi gördü fakat daha fazla ilgi görmesini isterdim. Bu aracı bu hale getiren ustamız Muhammet Yıldırım, resmi kurumlardan talep geldiği zaman ücretsiz bir şekilde bunu karşılıyor. Aracımız 3 gün boyunca Heyamola mevkiindeki çiftlikte sergilenecek. Halkımız gelip resim çekilebilir. Herhangi bir ücret talebimiz yok.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MUSTAFA, KEMAL, ATATÜRK’ÜN, SAMSUN’DAN, ANADOLU’YA, GİDERKEN, KULLANDIĞI, ARACIN, BENZERİ, SİNOP’TA,
Yorumlar
Haber Yazılımı