BAKAN KARAİSMAİLOĞLU SİNOP'A GELDİ
Haber
25 Ocak 2021 - Pazartesi 15:57 Bu haber 3385 kez okundu
 
BAKAN KARAİSMAİLOĞLU SİNOP'A GELDİ
GÜNDEM Haberi
BAKAN KARAİSMAİLOĞLU SİNOP'A GELDİ

İlimizdeki ilk ziyaretini Sinop Valiliğine gerçekleştiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sinop Valiliğine gelişinde İl Protokolü tarafından karşılandı. Karşılama sonrası Bakan Karaismailoğlu tarafından Valilik Şeref defteri imzalandı.
Ziyarette Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na Sinop'ta imal edilen Sinop'a özgü bıçak hediye edildi. 
Bakan Adil Karaismailoğlu, Valilik üst kat toplantı salonunda 
Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu'ndan Sinop İlinin genel durumu hakkında brifing aldı.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sinop Valiliği önünde yaptığı açıklamanın ardından esnaf ziyaretlerinde bulundu. Valilik istikametinden AK Parti Sinop İl Başkanlığı'na giden yolda yürüyerek vatandaşı selamlayan Bakan Karaismailoğlu zaman zamanda dükkanlardaki esnaflarla sohbet etti.
Adil Karaismailoğlu AK Parti Sinop İl Başkanlığı'nda uzay çalışmaları ve ildeki faaliyetlere yönelik açıklamalar yaptı.
BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: "UZAYDA VARLIĞIMIZI DÜNYAYA HİSSETTİRDİK" "2022 YILINDA YERLİ VE MİLLİ TÜRKSAT 6A UYDUMUZU DA UZAYA FIRLATACAĞIZ"
Sinop'ta konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Dünyadaki kapsama alanımız oldukça genişlemiş oldu. Uzayda varlığımızı ve gücümüzü bütün dünyaya hissettirdik" dedi.
Türkiye'nin uzay çalışmalarına değinen Bakan Karaismailoğlu, "Türksat 5A uydumuzu uzaya fırlattık. İnşallah o da Haziran gibi yörüngesine yerleşip bütün dünyaya hizmet edecek. Dünyadaki kapsama alanımız oldukça genişlemiş oldu. Uzayda varlığımızı ve gücümüzü bütün dünyaya hissettirdik. Yine uzaydaki çalışmalarımız devam ediyor. Peşinden 5B uydusunun planlamalarını yapıyoruz Onunda imalatları bitti şu an testlerini yapıyoruz. İnşallah onu da bu yılın ortalarında uzaya fırlatmayı planlıyoruz. Bunun daha da ötesinde artık yerli ve mili uydumuzun çalışmaları devam ediyor. 2022 yılında yerli ve milli Türksat 6A uydumuzu da uzaya fırlatacağız. Uzayda yerli ve milli uydumuzla da yer alacağız" diye konuştu.
Sinop Çevre Yolu projesinden de bahseden Karaismailoğlu, "Sinop'ta gelişen Türkiye'den payını alıyor almaya da devam edecek. Ben notlarıma baktığımda 4 kilometre bölünmüş yolla başlamışız 18 yılı önce. Şu an 128 kilometre bir bölünmüş yol var Sinop'ta. Bu 30 kat arttı demektir. Tabii ki bununla bitmiyor. Gelişen Sinop'la birlikte bunlarda devam edecektir. Devam eden kara yolları projelerimiz var onların inşallah ödeneklerimizi ayırdık en kısa zamanda bitireceğiz. Bugün gelecek talepler planlamalar doğrultusunda da yeni planlamalarımızı da yapacağız. Bir taraftan devam eden projeler bitireceğiz bir taraftan da yeni projelere başlangıç yapacağız. Sinop merkezde de çevre yolunun birinci etabı çalışmalarımız bitme aşamasında ikinci etabıyla ilgili de nasıl bir çalıma isteniyorsa biz öyle yapacağız. Buna Sinoplular karar verecek. İnşallah bu projeyi de Sinoplular nasıl istiyorsa öyle yapıp bitirip öyle teslim edeceğiz" şeklinde konuştu.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Nijerya'da korsanlar tarafından rehin alınan 15 Türk denizci ile ilgili yaptığı açıklamada ;"En kısa zamanda bu haydutların elinden vatandaşlarımızı kurtaracağız" dedi.
Sinop'a gelen Bakan Adil Karaismailoğlu, Nijerya açıklarında korsanların saldırısına uğrayan geminin kaçırılan 15 mürettebatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, "Kaçırılan mürettebatla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Murat Aksan'ın oğlu Vedat maalesef, cumartesi günü haydutlar tarafından kaçırılan gemideki arkadaşlarımızın arasında. Konunun takipçisiyiz, sürekli istişare halindeyiz. İnşallah en yakın zamanda konuyu çözeceğiz, bununla ilgili derin çalışmalarımız var. Dışişleri Bakanlığı ile sürekli görüşme halindeyiz. En kısa zamanda bu haydutların elinden vatandaşlarımızı kurtaracağız. İçiniz rahat olsun" dedi.Bakan Karaismailoğlu, rehin alınan mürettabat arasında bulunan Vedat Aksan'ın babası Murat Aksan ile görüşerek endişe etmemelerini istedi. 
Açıklamanın ardından Bakan Karaismailoğlu ve beraberindekiler çevre yolunun yapılması planlanan alanda incelemeler yaptı. Adil Karaismailoğlu Sinop ziyaretinin devamı için Ayancık ilçesine yola çıktı.
 
 
Kaynak: Editör: Nazire ŞEN
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı