BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 28 YAŞINDA!
Haber
28 Ocak 2021 - Perşembe 12:59 Bu haber 9974 kez okundu
 
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 28 YAŞINDA!
SİYASET Haberi
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 28 YAŞINDA!

BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Sinoplu Tahir Şahin, partinin kuruluşunun 28'inci yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, "28 yıldır, ülkemize, milletimize ve inançlarımıza hizmeti esas aldığımız, uzun ve zorlu bir mücadeleyi sürdürüyoruz" dedi.
Muhsin Yazıcıoğlu, liderliğinde 6 Aralık 1992'de Ankara Söğütözü'nde yapılan Siyasi Karar Kurultayı'nda kurulma kararı alınan BBP, "milliyetçi", "maneviyatçı", "sivil" ve "katılımcı" kavramlar üzerinden 29 Ocak 1993'te siyaset arenasına çıktı. Yaklaşık 16 yıl BBP genel başkanlığını yapan Yazıcıoğlu, 25 Mart 2009'da Kahramanmaraş'tan Yozgat'ta yapacağı mitinge giderken helikopter kazası nedeniyle hayatını kaybetti.  Yazıcıoğlu'nun vefatından sonra partinin genel sekreterliğini yürüten Yalçın Topçu, 24 Mayıs 2009'da BBP Genel Başkanlığını üstlendi. 3 Temmuz 2011'de BBP'nin Genel Başkanı seçilen Mustafa Destici ise yaklaşık 10 yıldır görevini sürdürüyor. 
 "28 YIL ÖNCE HAKİKATİN HATIRINA SİYASET ÜRETEN BİR LİDER ETRAFINDA TOPLANDIK"
Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Sinoplu Tahir Şahin, BBP'nin, Türkiye'nin en köklü partilerinden biri olduğunu 
söyledi. Muhsin Yazıcıoğlu'na duyduğu özlemi ve saygıyı dile getiren Şahin, "Bundan tam 28 yıl önce güçlünün haklı değil haklının güçlü olması gerektiğini en gür seda ile haykıran ve 'hakikatin hatırına' siyaset üretmeye çabalayan bir lider etrafında bir araya geldik." Dedi.
Büyük imkanlarla siyaset yapan birçok partinin bugün varlığını sürdürmediğini belirten Şahin, "28 yıldır, ülkemize, milletimize ve inançlarımıza hizmeti esas aldığımız, uzun ve zorlu bir mücadeleyi sürdürüyoruz. 
Biz, sadece milletine sırtını yaslayarak, kurulduğundan beri çizgisinde hiçbir kırıklık olmadan, mensuplarının başını öne eğdirecek hiçbir yanlışın içine düşmeden aynı aşk, iman, dürüstlük ve doğrulukla yolumuza devam ediyoruz. 
Bu topraklarda güvenli, huzurlu, hür ve bağımsız yaşayabilmek için millete, milletin değerlerine, mazisine, istikbaline aşkla bağlı bir mücadeleye ihtiyacımız var. BBP, o mücadelenin merkezi ve adıdır. 
En başta liderimiz şehit Muhsin Başkanımız olmak üzere 1993'ten bu yana dar-ı bekaya göçmüş bütün büyüklerimizi ve kardeşlerimizi hayırla ve özlemle yad ediyor, Allah'tan rahmet diliyoruz. 
Daha ilk yıllarımızdan beri alnı ak, başı dik bir 
şekilde, geleneksel ideolojilere hapsolmak yerine 
her türlü mağduriyet alanı için uzlaştırıcı ve ikna edici çözümler üretmeye 
gayret eden Büyük 
Birlik Partimize nice uzun ve hayırlı ömürler diliyorum."  şeklinde konuştu.
 
          
 
      
Kaynak: Editör: Nazire ŞEN
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı