SİNOP’TA BALIKÇILIK AV SEZONU AÇILIŞI
Haber
01 Eylül 2016 - Perşembe 13:41 Bu haber 10674 kez okundu
 
SİNOP’TA BALIKÇILIK AV SEZONU AÇILIŞI
KÜLTÜR - SANAT Haberi
SİNOP’TA BALIKÇILIK AV SEZONU AÇILIŞI

Sinop iskelesinde gerçekleştirilen programa Sinop Valisi Kemal Cirit, Sinop AK Parti Milletvekili Nazım Maviş, Sinop CHP Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve vatandaşlar katıldı.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından Su Ürünleri Birlik Başkanı Ali Bayrak’ın açılış konuşması gerçekleştirmesiyle devam etti. GTHB Balıkçılık ve Su Ürünleri Genele Müdürlüğü Kaynak yönetimi ve Balıkçılık Yapıları Daire Başkanı Ramazan Çelebi günün anlam ve öenmini belirten bir konuşma gerçekleştirdi.

Vali Kemal Cirit, “2016-2017 Balıkçılık sezonunun bol kazançlı geçmesini diliyorum. Balıkçılarımız umuyorum ki mutlu şekilde dönerler yarın, kazasız ve belasız olarak dönerler. Sezonla ilgili ise, Karadeniz balıkçılık alanında kendisini kabul ettirmiş bir bölge. Böyle olunca elimizde biraz daha bu anlamda balıkçılarımızı gece 12.00dan itibaren uğurlayacağız. Geçtiğimiz yıl 25 tonluk bir balık avcılığı yapıldı. Bu sene rekolte beklentimiz çok daha yüksek. Umuyorum ki balıkçılar mutlu ve mesut olarak dönecekler. Biliyorsunuz burada aynı zamanda 1. Ulusallararsı Sinop Mutluluk Festivali’ne de ev sahipliği yapmaktayız. Sinop özellikle huzurun ve mutluluğun adresi konumuna gelmiş bir kentimiz ve bu mutluluğunu sadece kendisiyle paylaşmıyor. Mutluluğunu bütün ülkemizle paylaşıyor. Özellikle 15 Temmuz gibi çeşitli terör örgütlerinin bir araya gelerek ülkemize operasyon yapmaya kalktığı bir dönemde bu küçük ve butik kent olarak biz ülkemize sadece olumsuzluklarla anılmasını istemiyoruz. Bu amaçla bu festivale ev sahipliği yapıyor Sinop. Dolayısıyla biz Sinopun hem ülkemiz içerisinde hem de uluslar arası alanda kendisini ortaya çıkarabilen bir kent olarak planlarımızı devam ettirmekteyiz." dedi.

2016-2017 balıkçılık av sezonu okunan duaların ardından açılış kurdelasının kesilmesiyle temsilen başlamış oldu. Program sonunda protokol balıkçıları gezerek ‘Vira Bismillah’ dedi.

Kaynak: Editör: Nazire ŞEN
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı