BOYABAT HUZUREVİ TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Haber
02 Eylül 2016 - Cuma 19:50 Bu haber 10965 kez okundu
 
BOYABAT HUZUREVİ TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
KÜLTÜR - SANAT Haberi
BOYABAT HUZUREVİ TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Törene Sinop Valisi Kemal Cirit, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Boyabat Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ömer Sütçü ve vatandaşlar katıldı.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından protokol konuşmaları gerçekleştirildi.

Sinop Valisi Kemal Cirit konuşmasında, “Büyüklerine saygıyı en çok gösteren milletlerden bir tanesi Türk Milletidir. Arkamızda ki temelini atacağımız bu güzel tesisin başlangıcını da yine yaşlılar korosu bir araya gelerek böyle güzel bir birliktelik oluşturmuşlar. Biz millet olarak onlara ak sakallılar deriz. AK sakallıların hepsi yaşlı olmayabilir ama bu ülkenin bulundukları doğdukları toprakların geleceğine yön veren insanları görürüz. İşte Boyabat’ta Ömer Amca ve ekibinin oluşturduğu bir çalışmayla arkamızdaki tesis birkaç yıla kadar hizmet verir hale gelecek. Elliye yakın yaşlımıza ev sahipliği yapacak bir tesisinde açılışını yine sizlerle birlikte gerçekleştirmiş oluruz. Tesisimiz hayırlı olsun tüm Boyabat’tan katkı sunan maddi ve manevi gönül desteği dahil olmak üzere katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu tarz hayır işleri çok kolay başarıyla gerçekleştirilen işler değil. Anlıyorum ki Türk ekonomisine katkı sunan Türk siyasetine katkı sunan Boyabat bununda altından kalkmasını başaracak. Eğer bizlere de bir görev düşecekse de her daim yanlarında olacağımızı sizin huzurunuz da ifade ediyorum. Tesisimiz hayırlı olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde kurban kesildi. Protokol üyeleri tarafından Boyabat Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin katkılarıyla yapılacak olan 90 yataklı Boyabat Huzurevi’nin temeli atılması için düğmeye basıldı.

Kaynak: Editör: Nazire ŞEN
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı