SİNOP’TA KORONA ’YA KARŞI MÜZİKLİ MORAL MOTİVASYON
Haber
15 Ocak 2021 - Cuma 14:59 Bu haber 3649 kez okundu
 
SİNOP’TA KORONA ’YA KARŞI MÜZİKLİ MORAL MOTİVASYON
GÜNDEM Haberi
SİNOP’TA KORONA ’YA KARŞI MÜZİKLİ MORAL MOTİVASYON

Sinop’ta bir gurup genç koronavirüs salgınına yönelik mücadelenin yaşandığı bu günlerde vatandaşlara moral vermek için sokaklarda müzik yapıp, şarkı söylüyor. Gençler mahallelerde mini konser verirken vatandaşlar da evlerinin balkonlarından ıslık ve alkışlarıyla destek veriyor.

 Sinoplu genç müzisyenler mahalle aralarında verdiği mini konserlerle korona virüs salgınından korunmak amacıyla “evde kal” çağrısına uyan vatandaşlara moral kaynağı oluyor.  Mahalle aralarında müzik yapan ve şarkılar söyleyen gençler koronavirüs ile mücadele savaşında moral yükseltiyor, stresi azaltıyor. Gençlerin verdiği mini müzik ziyafeti de mahalleliler tarafından büyük beğeni topluyor.  Sosyal mesafeyi koruyarak mahalle mahalle sevilen eserleri çalan ve seslendiren gençlerin verdiği konserlere, vatandaşlar da alkış yaparak ve tezahüratlarda bulunarak eşlik etti. Bazı vatandaşlar gençlerin emeğine karşılık olarak bahşiş atarak  genç müzisyenlere destek verdi.

 

 Genç müzisyen Hüseyin Gezgin yaptığı açıklamada, “Yüzünüz biraz gülsün, moraliniz yüksek olsun diye sokaklarda şarkılar söylemeye başladık. Bu mini konserimizle vatandaşların moral ve motivasyonunu biraz olsun artırdıysak ne mutlu bize.  Vatandaşlarımız alkışlarla bize eşlik ediyorlar güzel tepkiler alıyoruz. Pandemi döneminde herkes zor günlerden geçiyor bizde müzisyenler olarak zor günler geçiriyoruz. Bir nebze olsa moral bulmak ve moral vermek için sokaklara çıktık çaldık eğlendik ve eğlendirdik.” Dedi


 

 

Kaynak: Editör: Nazire ŞEN
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı