BELEDİYE ŞOFÖRÜ OLMAYI İSTEYEN RAFET'İN DOĞUM GÜNÜNDE HAYALLERİ GERÇEK OLDU
Haber
28 Ocak 2021 - Perşembe 15:14 Bu haber 3534 kez okundu
 
BELEDİYE ŞOFÖRÜ OLMAYI İSTEYEN RAFET'İN DOĞUM GÜNÜNDE HAYALLERİ GERÇEK OLDU
GÜNDEM Haberi
BELEDİYE ŞOFÖRÜ OLMAYI İSTEYEN RAFET'İN DOĞUM GÜNÜNDE HAYALLERİ GERÇEK OLDU

Sinop belediye başkanı Barış Ayhan    Büyüyünce belediye şoförü olmak isteyen  gencin hayalini sıradışı bir doğum günü kutlamasıyla  gerçekleştirdi.  Belediye araçlarının şoför koltuğuna oturan genç yeni araçlarda marş basarak hayalini gerçekleştirdi.

 

Sinop'ta lise öğrencisi Rafet Kuru, Sinop Belediyesi'nin tüm çalışmalarını yakından takip ediyor çalışanların isimlerini , hangi aracı  kimin kullandığına, varana kadar bir çok  bilgiyi biliyor. Hayali belediye şoförü olmak olan genç doğum günü hediyesi olarak belediyeye alınan yeni araçları test etti.

 

Sinop Belediyesi vatandaşlara daha iyi hizmet götürebilmek adına 10 yeni araç alımı gerçekleştirdi. Bunun için Sinop Sahili'nde hizmete alım töreni düzenlendi. Törende bir isim dikkatleri üzerine çekti. Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan'ın davetiyle 14 yaşındaki Rafet Kuru da törende yerini aldı. Hayali belediye şoförlüğü olan Kuru'yu Başkan Ayhan şöyle tanıttı:

“Sizler de belki sosyal medyadan takip ediyorsunuz. Rafet kardeşim gerçekten çok duyarlı bir genç. Sinop'un sorunlarıyla çok yakından ilgilenen bir kardeşimiz. Belediyenin bütün hizmetlerini bütün çalışmalarını çok yakından takip ediyor. Sosyal medya hesabında ‘büyüyünce belediyede çalışacağım belediye işçisi olacağım' diye bir cümlesi var. Şimdi ben ona diyorum ki ‘Rafet sen hedefi büyüt bence o yazıyı değiştir. Ben büyüyünce Sinop'ta belediye başkanı olacağım yaz'. İnşallah böyle duyarlı gençler Sinop'ta hizmet edecekler.”


 

Rafet'e hediye takdim eden Ayhan, gencin hayalini de gerçekleştirdi.


 

Kuru Başkan Ayhan'ın da anlattığı gibi belediyenin en sıkı takipçisi. Tüm çalışmaları takip edip çalışanları ezbere biliyor. Belediyenin sahip olduğu araçlar ise özel ilgi alanına giriyor. Rafet Kuru program sonrasında da araçları yerinde inceledi. Doğum gününde Sinop Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü'ne kabul edilen lise öğrencisi Kuru, yeni alınan belediye otobüsü ve tırın kontrollerini yaptı. Çalışanlarla sohbet ederek deneyimlerinden faydalandı. Araçların marşına ilk o bastı.

Bu hayalinin küçük yaşlardan itibaren başladığını belirten Rafet Kuru, “Küçüklükten beri belediye araçlarına el sallıyordum. Hep merak ediyordum. Sonra büyüyünce belediyeye daha da ilgi duydum. Belediyenin internet sitesine baktım. Faaliyet raporlarını, meclis kararlarını, meclis kararlarında ne alınmış, hangi araçlar alınmış ve nerelerde hangi arızalar var bunlara bakmaya başladım. Sonra da şoförleri tanımaya başladım. Sosyal medya hesabım var. Orada belediye hangi yerlerde çalışmış, neler yapmış, hangi araçları almış bunları çekiyorum. Mesela ben sosyal medyada görüyorum. Belediyenin çalışması var ise hemen oraya gidiyorum. Belediye araç almış hemen peşinden koşuyorum. Bu işleri takip ediyorum” diye konuştu.


 

Belediye başkanlığından ziyade şoförlüğü istediğini beliren Kuru, “Belediyede araç kullanmak istiyorum. Belediyenin yapmış olduğu hizmetlere yardım etmek istiyorum. Ben belediye başkanı olamam çünkü özel bir altyapısı olacak belediye başkanının. Ben belediye başkanı olmak istemiyorum belediye şoförü olmak istiyorum. Yeni araçlarda gayet iyi. Sinop Belediyesi'ne ve Sinop halkına hayırlı olacağını düşünüyorum. Eksikler vardı ve bu araçlarla birlikte Sinop'un hiçbir eksiği kalmayacak. Mesela silindir şehir merkezine yaklaşık bir buçuk saatte gidiyor. Çünkü saatte 12 kilometre hızla gidiyor. Bunun için tır alındı arkasına da bir römork takacaklar. Onla da silindiri taşıyacaklar. Asfalt getirecekler. Yeni bir araçta marşa basmak çok eğlenceli. Çok heyecanlı bir durum. Hem asfalt götürecek hem çöpleri Meşedağı'na götürecek her türlü işlerde kullanılacak bu tır. 5-6 aracın yaktığı mazot yerine bir aracın yaktığı mazotla bütün iş yapılacak” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Nazire ŞEN
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı