SİNOP'TA ŞİDDETLİ YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ, KENTTE DENİZ ÜZERİNDE HORTUM OLUŞTU
Haber
27 Temmuz 2021 - Salı 12:33 Bu haber 1916 kez okundu
 
SİNOP'TA ŞİDDETLİ YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ, KENTTE DENİZ ÜZERİNDE HORTUM OLUŞTU
- Haberi
SİNOP'TA  ŞİDDETLİ YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ, KENTTE DENİZ ÜZERİNDE HORTUM OLUŞTU

 

 

Sinop'ta dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan yağmur yağışı Sinop'u vurdu. Yollarda su birikintileri oluştu, kaylardan kopan taşlar yollara savruldu ağaçlar yıkıldı ve denizde hortum oluştu.

Sinop’ta dün sabah saatlerinde başlayan kuvvetli ve gök gürültülü yağış, kent merkezi ile Dikmen ve Gerze ilçelerinde etkili oldu.

 

Gök gürültüsü ve şimşeklerin aktığı şehirde denizde hortum oluştu. Yağışla birlikte bazı noktalarda rögarlarda yaşanan tıkanıklıklar yolları göle çevirdi.

Karakum açıklarında denizde oluşan hortum vatandaşlarca görüntülendi. Hortum tonlarca su kütlesini havaya kaldırarak etrafından çevirdi. Sahile yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta meydana gelen hava olayı bir süre panik oluşturdu. Yaklaşık 10 dakika süren hortum esnasında nefesler tutuldu. Hortum neyse ki karaya ulaşmadan etkisini yitirdi. Çevrede ikamet eden vatandaşlar rahat bir nefes aldı.

Sağanak yağmur şehir içi ulaşımda da aksaklıklara sebebiyet verdi. Doğu Karadeniz'de yaşanan sel felaketlerinin etkisiyle birçok şehir gibi Sinop'ta diken üstündeydi. Sabah saatlerinden itibaren şehrin yağmurla sınavı başladı. Çeşitli noktalarda rögarlar tıkandı.  Buna bağlı olarak cadde ve yollar göle döndü. Bu ortamda araçlar güçlükle ilerleyebildi. Sinop Belediyesi ekipleri de tam kadro yaşanabilecek olumsuzluklara karşı sahaya çıktı. Tıkalı rögarların açılması ve yaşanan olumsuzluklara hızlı müdahale edilebilmesi için ekipler çalışma yürüttü. Öte yandan  bazı bölgelerde ağaçlar yıkılırken kayalık alanlardan kopan  parçalar yol üzerine savruldu  bazı bölgelerde ise  elektrik direklerine yıldırım düştü.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SİNOP'TA, , ŞİDDETLİ, YAĞIŞ, HAYATI, OLUMSUZ, ETKİLEDİ,, KENTTE, DENİZ, ÜZERİNDE, HORTUM, OLUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı