SİNOP’TA YAZ SPOR OKULLARI KAPILARINI AÇTI
Haber
29 Haziran 2021 - Salı 11:35 Bu haber 1334 kez okundu
 
SİNOP’TA YAZ SPOR OKULLARI KAPILARINI AÇTI
- Haberi
SİNOP’TA YAZ SPOR OKULLARI KAPILARINI AÇTI

Sinop’ta yaz spor okulları açıldı, gençler tüm spor faaliyetlerine ücretsiz ulaşacak

Sinop’ta bu yaz 20 branşta 8 bin genç sporla buluşacak. Okulların kapanmasıyla beraber, öğrenciler de yaz dönemine girdi. Yaz tatilinde gençlerin boş zamanlarını spor faaliyetleriyle değerlendirmeleri amacıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren GSB Spor Okulları düzenlenen törenle açıldı. Törende bu yaz kentte 20 branşta 8 bin gencin sporla buluşturulmasının hedeflendiği açıklandı.

  Merkez Yeni Spor Salonu’nda gerçekleştirilen açılış seremonisi saygı duruşu ve ardında İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Branş antrenörlerinin tanıtımının ardından cimnastik, tekvando ve güreş gösterilileri renkli görüntülere sahne oldu. Salonda yer alan protokol, antrenörler, sporcular ve yakınları gösterileri ilgiyle takip etti.  Törenin açılışında konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, “Pandemi sonrası yeni normalleşme döneminde çocuklarımızın ve gençlerimizin hasretle beklediği bu yaz döneminde onların sosyal, kültürel, sportif ve fiziksel yönlerine katkıda bulunmak maksadıyla tüm ilçelerimizde ve il merkezimizde 36 antrenör 39 spor tesisimizle hazır olduğumuzu ifade eder bütün gençlerimizin hizmetinde olduğumuzu arz ederim. Önceki yıllarımızda 20 branşla 5 bin gencimize ulaştık. Bu yıl hedefimiz yeni ve modern spor tesislerimizle bu sayıyı 7 bin 8 binlere çıkarmak ve içlerinden ülkemizin uluslararası arenada temsil edecek milli sporcular çıkarmaktır. En büyük idealimiz ve hedefimizdir” Dedi.

  Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu ise , “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hazırladığı ve uygulamaya koyduğu GSB Spor Okulları uygulamasındaki amacımız çocuk ve gençlerimize spor kültürünü aşılamak, sporu sevdirmek, spor yapma alışkanlığı kazandırmak, sosyal ve kültürel yönden gelişimlerini sağlamaktır” diye konuştu.

  Yapılan açılışta turnuvalarda ödül alan sporcular da salona takdim edilerek verilen hediyelerle ödüllendirildi. Açılışa Sinop İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hakan Başakçı, İl Genel Meclisi Başkanı Yakup Üçüncüoğlu da katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SİNOP’TA, YAZ, SPOR, OKULLARI, KAPILARINI, AÇTI, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
SİNOP’TA YAZ SPOR OKULLARI KAPILARINI AÇTI
SİNOP’TA YAZ SPOR OKULLARI KAPILARINI AÇTI
SİNOP’TA YAZ SPOR OKULLARI KAPILARINI AÇTI
SİNOP’TA YAZ SPOR OKULLARI KAPILARINI AÇTI
Yorumlar
Haber Yazılımı