SİNOPLU MÜZİSYENLERİN NORMALLEŞME SEVİNCİ
Haber
13 Temmuz 2021 - Salı 10:59 Bu haber 325 kez okundu
 
SİNOPLU MÜZİSYENLERİN NORMALLEŞME SEVİNCİ
- Haberi
SİNOPLU MÜZİSYENLERİN NORMALLEŞME SEVİNCİ

 

Sinoplu müzisyenlerin normalleşme coşkusu sokaklara taştı. Sokakta davul zurna çalıp eğlenen müzisyenler çevredekiler tarafından ilgiyle izlendi.

Sinop’ta normalleşmenin başlamasının ardından siftah yapan davulcular sevinçlerin sokak ortasında yaptıkları şovlarla gösterdi. Pandemi döneminde büyük sıkıntı çektiklerini söyleyen müzisyenler sezonun açılışını yaparak hem eğlendi hem eğlendirdi. Bir sünnet düğünü ile siftah yapan müzisyenler öncesinde davul zurna ile sokakta şov yaptı. Kimi zaman yoldan geçen araçların önünde çalıp oynayan ekipler kimi zamanda yoldan geçenlerin önünde çalıp oynadı. Zaman zaman yoldan geçen araçlardan da  onlara eşlik edildiği görüldü. Sokaktaki vatandaşlarda hasret kaldıkları ses ve görüntüleri bir müddet ilgiyle izledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Zurnacı Engin Öztürk (46), “25 yıllık müzisyenlik hayatımızda ilk defa böyle bir şeyle karşılaşmıştık. Pandemi döneminde çoğu müzisyen arkadaşlarımız boşta kaldı. Daha doğrusu evine ekmek parası götüremeyen arkadaşlarımız oldu. Şükür Allah'a sezon açıldı. Bu hastalıkta kalkarsa daha güzel günler göreceğiz diye düşünüyoruz. Sünnet düğünü için geldik buraya. Burada bir açılış yaptık. Oradan şimdi sünnet evine gideceğiz. İlk siftahımızı yaptık. Herkes bu sese hasret kaldı. Yaklaşık 18 aydır böyle bir davul zurna olayı olmadığı için kısıtlamalardan dolayı. İnsanlar bu hasreti giderdi. Bizde elimizden geldiğince eğlendirmeye çalıştık. Vatandaşlarda sağ olsunlar bize eşlik ettiler. Davul ve zurna sesi ile vatandaşın kulaklarının pasını sildik. Genç yaşlı herkes bize eşlik etti inşallah bir an önce bu hastalıktan kurtuluruz” Dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SİNOPLU, MÜZİSYENLERİN, NORMALLEŞME, SEVİNCİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı